Volejte

+420 312 247 763

3D tisk pro vývoj implantátů a dalších zdravotnických potřeb

3D tisk můžeme použít pro geometricky přesnější reprodukci náhrad kloubů. Výhodou je lepší přizpůsobení pro daného pacienta. Historicky se jedná o nejstarší použití 3D tisku. V dnešní době se používá např. v kraniofaciální chirurgii, nebo pro výrobu individualizovaných náhrad kolena a kyčle. 3D tisk se využije pro vývoj implantátů, které mají unikátní vlastnosti, jichž není možné dosáhnout pomocí klasických metod.

Více informací

Vývoj, výroba a distribuce nástrojů a implantátů pro ortopedii, chirurgii i traumatologii

ACL

Sada na rekonstrukci ACL.

Alterna

Náhrady kolenního kloubu.

Externí fixátory

Zevní fixátory.

Kyčel cementovaná

Náhrady kyčelního kloubu.

Malé klouby

Náhrady malých kloubů.

Onkologické náhrady

Onkologické imlantáty.

Páteřní fixátory

Páteřní fixátory a nástroje.

Sosna

Souprava ramene.

Vektor

Náhrady kolenního kloubu.

ProSpon: vývoj, výroba a distribuce nástrojů a implantátů

ProSpon spol. s r.o. je česká firma založená v roce 1992. Zabýváme se vývojem, výrobou a distribucí implantátů a nástrojů pro ortopedii, traumatologii a chirurgii. Od svého založení se firma zaměřila na externí fixace, v současnosti nabízí i nástroje a implantáty na rekonstrukci předniho zkříženého vazu, spinální fixátory, onkologické náhrady všech velkých kloubů a v neposlední řadě úspěšnou endoprotézu ramenního kloubu Sosna.

Většina distribuovaných produktů je naším výrobkem, na českém trhu zastupujeme francouzskou firmu Orthomed (vstřebatelné šroubky na rekonstrukci ACL), německou firmu Implantcast (náhrady kolen ACS), francouzskou firmu Teknimed (kostní cement) a korejskou firmu JEIL Medical Corporation (maxilofaciální chirurgie).

Naše výrobky dodáváme do většiny českých nemocnic, veřejnoprávních i soukromých. Zákazníky máme i na Slovensku, v Rusku, v pobaltských státech, v Řecku, Turecku, ve Francii, Španělsku a v Íránu. Při vývoji firma spolupracuje s mnoha vědeckými pracovišti (FS ČVUT Ústav mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, 1. LF UK).

Výroba probíhá převážně v sídle firmy, strojový park tvoří mechanické a CNC obráběcí stroje - soustruhy, frézky a stroj pro elektroerozivní EDM obrábění (drátořez). Výrobní oddělení má 15 zaměstnanců a kromě našich zdravotnických prostředků vyrábí i na zakázku dle technických výkresů dodaných zákazníkem.

Are you ready to volunteer?

Start one of our programm today and help people in need

Zasílání novinek