+420 312 247 763 prospon@prospon.cz

ProSpon: vývoj, výroba a distribuce nástrojů a implantátů pro ortopedii,chirurgii i traumatologii

 

logo velkeČeská firma, která byla založená v r.1992 a která si za dobu své existence vydobyla svou pozici na českém trhu. Zabývá se vývojem, výrobou i distribucí ortopedických a traumatologických implantátů, nástrojů i dalších zdravotnických prostředků jako jsou zevní fixatéry, kloubní náhrady, vnitřních páteřních fixatérů, implantátů a nástrojů pro plastiky zkřížených vazů , individuálních onkologických náhrad všech lidských kloubů i částí kostí a dalších výrobků určených pro zdravotnictví.

Je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 13 485 i ČSN EN ISO 9001 a samozřejmě i CE certifikaci pro výrobu implantátů.

V roce 2013 fúzovala a tím i převzala i kompletní sortiment ortopedických implantátů z firmou Medin Orthopaedics, takže dnes vyrábí kompletní portfolio kloubních náhrad od kyčelních, kolenních, ramenních náhrad až po náhrady malých kloubů.

Firma disponuje výrobním zařízením jako jsou špičkové CNC stroje - soustružnická i frézovací centra, elektroerozivní stroje, tak i běžné konvenční obráběcí stroje. V letošním roce ProSpon investoval i do pořízení laserové 3D tiskárny pro titanové slitiny, takže nabízí i individuální implantáty vyrobené touto velmi moderní a rychlou technologií. Velký podíl na kvalitě výrobků mají velmi kvalifikovaní zaměstnanci, jejichž rukama prochází většina výrobků firmy. Za 23let své existence se tak firma dostala do podvědomí ortopedické veřejnosti a to jak v Čechách, tak i ve světě. Firma vyrábí jak pro český trh, tak i 50% produkce vyváží do zemí EU i celého světa.

 o spolecnosti foto

Další články o společnosti

Zasílání novinek